Dovolená 25. 6. – 8. 7., poslední balíky odejdou 25. 6., pak dle pořadí od 8. 7.

Porovnání vlastností uzemňovacích prostěradel

Jak dlouho uzemňovací prostěradlo vydrží?

Prostěradlo s nerezovými vláknyProstěradlo s 3-6% stříbraPodložka s karbonovými vlákny
Prostěradlo se stříbrnými vláknyPodložka z karbonových vláken
5 hvězdiček
Nerezová ocel neoxiduje, je velmi trvanlivá a není náchylná k mechanickému poškození. Vlákna jsou vetkána rovnoměrně do celé tkaniny. Životnost je tedy při běžném zacházení téměř neomezená (10+ let).Stříbro oxiduje a narušují ho také soli a oleje v tělesném potu. Stříbrná vlákna jsou také křehká, a po určitém množství praní se jejich vodivost postupně díky popraskání snižuje. Prostěradla s obsahem stříbra mají navíc vodivé jen části látky (to jsou ty proužky, které jsou na tkanině vidět), takže pokud se mechanicky poškodí, vodivost se snižuje až se části tkaniny stávají nevodivými.Podložky s uhlíkovým vláknem mají menší vodivost a samotný uhlík je náchylný k popraskání na mikroskopické úrovni, čímž se vodivost s časem dále snižuje.

Jak dobře uzemňují?

ProduktVodivost nového kusuVodivost po letech užívání
5 hvězdiček5 hvězdiček
Prostěradlo se stříbrnými vlákny
Podložka z karbonových vláken není známo

Jaký je komfort používání?

Prostěradlo s nerezovými vláknyProstěradlo s 3-6% stříbraPodložka s karbonovými vlákny
Prostěradlo se stříbrnými vláknyPodložka z karbonových vláken
5 hvězdiček
Prostěradlo je vzdušné a měkké, podobně jako len či silnější bavlněné plátno. Navíc je navrženo jako podvlékací, takže přes něj použijete vaše měkké oblíbené prostěradlo.Prostěradla s 3-6% stříbra jsou pocitově jako silnější bavlněné plátno.Přestože jsou v podložce otvory, aby podložka „dýchala“, stále je velká plocha z plastu (PVC), takže není vzdušná. V létě se na ní jistě zpotíte více než na běžném prostěradle. Navíc je podložka tvrdší než běžná tkanina.

Jak snadno se udržují?

Prostěradlo s nerezovými vláknyProstěradlo s 3-6% stříbraPodložka s karbonovými vlákny
Prostěradlo se stříbrnými vláknyPodložka z karbonových vláken
5 hvězdiček
Vzhledem k tomu, že je prostěradlo podvlékací (pod běžné prostěradlo), postačí praní každé 3-4 měsíce.Praní každé 1-2 týdny.Podložka není pratelná, doporučeno je pouze utírat podložku vlhkým hadříkem. Vzhledem k otvorům v PVC se uvnitř budou hromadit zbytky potu, takže po čase nelze docílit stejné úrovně čistoty jako praním.