Nejčastější otázky a odpovědi

Otázky o uzemnění

Co je uzemnění?

Jedná o propojení Vašeho těla se zemí – tedy o přímý elektrický kontakt.

Jak funguje uzemnění?

Naše Země má díky atmosféře záporný náboj, je tedy zdrojem volných elektronů. Pokud se svým tělem země dotknete dojde k elektrickému kontaktu a protože jsou naše těla vodivá, v elektrickém smyslu se tak uzemníte. Tím se zbavíte elektrického napětí v těle, které v něm vzniká v důsledku velkého použití elektrických spotřebičů, elektrického vedení a různých vysílačů (mobilní telefony, Wifi, atd.).

Jak se mohu uzemnit?

Stačí se postavit, posadit nebo položit na trávník tak, aby byla Vaše kůže v kontaktu se zemí. Případně doma se můžete uzemnit ve vaně, která je z bezpečnostních důvodů uzemněná, nebo pomocí uzemňovacích podložek, které najdete na tomto e-shopu.

Proč bych se měl uzemňovat?

Časté uzemňování má mnohé pozitivní účinky. Mnozí lidé, kteří se uzemňují mluví např. o prohloubení spánku, snadnějším zklidnění při rozčeřených emocích, úlevě od chronických bolestí, pocitu jako při meditaci, atd.

Co budu cítit při uzemňování?

Vše záleží na tom jak jste citliví. Citliví lidé mohou cítit jemné mravenčení, někteří mohou cítit příjemné teplo, nebo naopak jemný chladivý pocit. A někteří lidé necítí při přímém uzemnění nic zvláštního. Všechny tyto reakce jsou naprosto normální.

Může mi uzemnění uškodit?

Nemůže. Může ovšem ovlivnit Váš zdravotní stav a pokud pravidelně užíváte jakékoliv léky, doporučujeme informovat svého lékaře a domluvit si pravidelné kontroly, zda nebude nutné změnit dávkování léků. Obzvláště nutné kontroly lékařem jsou v případě užívání léků na ředění krve!

Kdy pocítím účinky uzemňování?

To je velmi individuální. Mnozí už po první noci hlásí hlubší spánek a lepší pocity po probuzení. Někdo spal dobře už předtím a tak to v této oblasti příliš nevnímá. Citliví jedinci už po pár minutách uzemňování vnímají „vnitřní stabilizaci“. A někteří tvrdí, že necítí nic a pak si třeba po měsíci nebo dvou uvědomí, že zmizela nebo se zmírnila jejich chronická bolest.

Existují nějaké kontraindikace?

Dle lékařských studií uzemňování přirozeně ředí krev. Lidé, kteří užívají léky pro ředění krve by měli s uzemňováním začít pomalu a nejlépe to konzultovat se svým lékařem.

Jak souvisí Barefoot s uzemňováním?

Dle našeho názoru je pozitivní účinek Barefootu (tedy chození naboso) způsoben nejen tím, že si tak člověk přirozeně masíruje různé akupunkturní body na chodidle a vrací se k anatomicky správné chůzi. Ale z velké části právě tím, že se člověk takto přirozeně uzemní, což bylo po mnohá století běžnou součástí našich životů a naše těla jsou na to zvyklá.

Otázky o uzemňovacích produktech

Jak se uzemňovací podložka používá?

Před prvním použitím je dobré podložku vyprat dle přiložených instrukcí. Prostěradlo umístíte na postel, zapojíte kabel a ten zapojíte do zásuvky. Přes uzemňovací prostěradlo dáte své oblíbené prostěradlo, polštář a peřinu. Hotovo – stačí už jen jít spát. Stejně postupujete i u ostatních produktů, jen s tím rozdílem, že je umístíme na určené místo (před počítač, na gauč či křeslo).

Je to bezpečné když je podložka zapojena do elektrické zásuvky – nejde to jinak?

Jediné, co nás na elektrické zásuvce zajímá, je uzemňovací kolík – díky němu bude produkt uzemněn. Uzemňovací podložky nejsou na elektřinu! Zásuvka je plastová a nevede žádný proud.  Zásuvku by šlo nahradit kovovým kolíkem, který spustíte z okna a zapíchnete venku do země – což ovšem není reálné u vyšších pater.

Na noc vypínám zásuvky, bude to fungovat?

Ano! Ať už vypínáte hlavní jistič nebo jen tlačítko on/off na prodlužovacím kabelu – uzemnění zásuvky se vypnout nedá.

Jak uzemňovací podložku vypnu?

Jediný způsob jak podložku „vypnout“ je vytáhnout kabel ze zásuvky (případně odpojit kabel od podložky).

Je uzemňovací podložka tvrdá, když obsahuje kov?

Látka obsahuje velmi jemná kovová vlákna. Na první pohled ani dotek nepoznáte, že obsahuje kov. Látka je srovnatelná s bavlněným povlečením na peřinu.

Můžu podložku vyprat? Nezničí mi pračku?

Ano, je vhodné podložku vyprat před první použitím a dále dle potřeby. Dodržujte prosím přiložené pokyny k praní. Samotná látka Vám pračku jistě nezničí.

Je uzemňovací podložka vhodná pro alergiky?

V současné době nám není známo, že by látka způsobovala (nebo aktivovala) jakékoliv alergie. Pokud se tak stane – informujte nás, prosím.

Mohu uzemňovací produkty kombinovat?

Používat dva uzemňovací produkty najednou je zbytečné. Je ovšem vhodné produkty kombinovat po celý den – například v noci spíme na uzemňovacím prostěradle, pokud pracujeme s počítačem – máme na stole uzemňovací podložku a při večerní relaxaci u knihy nebo televize se opřeme o univerzální uzemňovací podložku. Tím uzemníme naše tělo po většinu dne.

Mohou se uzemňovat děti?

Jistě! Je více než nutné uzemňovat děti, obzvláště v dnešní době, kdy tráví většinu času s mobilem, tabletem či před počítačem. POZOR! Produkty bohužel nelze přizpůsobit, aby odpovídali bezpečnostním normám pro malé děti (mluvíme o délce kabelu a použití drobných součástek). Z tohoto důvodu nejsou naše produkty určeny dětem. Pokud se přesto rozhodnete použít produkty u dětí, dbejte prosím zvýšené opatrnosti, aby nedošlo k úrazu – starší děti poučte a mladší nenechávejte bez dozoru.